XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dziś obchodzimy w Kościele VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7).
 2. Dziś także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 – kolejny wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. Razem ze wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca, bardzo serdecznie zapraszamy!
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: jutro (20 XI) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek (21 XI) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w środę (22 XI) – wspomnienie św. Cecylii, w piątek (24 XI) – wspomnienie św. Andrzeja Dung – Laca i Towarzyszy i w sobotę (25 XI) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto patronalne warszawskiej Prowincji Księży i Braci Pallotynów, do której należy nasza wspólnota pallotyńska w Kutnie. Z tej okazji w tym dniu po Mszy św. o godz. 16.00, odbędzie się koncert pieśni maryjnych w wykonaniu p. Małgorzaty Kustosik. Do wspólnego świętowania zapraszamy wszystkich parafian i gości!
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie w naszym kościele.
 7. Zachęcamy do udziału w akcji Chodzimy biegamy, serce Kutnowskiemu Hospicjum oddamy”. Organizator akcji BURSA nr 1 w Kutnia podaje jej szczegóły na stronie bursakutno.pl.
 8. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad modlimy się różańcem za zmarłych z wypominkami. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne można przynosić do zakrystii. Za wszystkie ofiary złożone na wypominki składamy Bóg zapłać!
 9. Po raz kolejny organizujemy akcję „Przewietrz szafę!” Zbieramy odzież dla bezdomnych (głównie męską) czystą i poukładaną, która można przynosić na plebanię.
 10. Biuro Radia Maryja w naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Torunia 2 XII br. na 32. rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii lub pod nr tel.: 605679608. Zapraszamy!
 11. Zachęcamy do nabycia kalendarza diecezji łowieckiej na 2024 r. w cenie 7 zł.
 12. Zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie oraz za naszą Ojczyznę.
 13. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!