XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dziś (2. niedziela listopada) – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców, a po Mszy o godz. 16.00 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: jutro (13 XI) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w piątek (17 XI) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej i w sobotę (18 XI) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 – kolejny wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. Razem ze wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca, bardzo serdecznie zapraszamy!
 5. Za dwa tygodnie, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zapraszamy po Mszy św. o godz. 16.00, na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu p. Małgorzaty Kustosik.
 6. Zachęcamy do udziału w akcji Chodzimy biegamy, serce Kutnowskiemu Hospicjum oddamy”. Organizator akcji BURSA nr 1 w Kutnia podaje jej szczegóły na stronie bursakutno.pl.
 7. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad modlimy się różańcem za zmarłych z wypominkami. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne można przynosić do zakrystii. Za wszystkie ofiary złożone na wypominki składamy Bóg zapłać!
 8. Po raz kolejny organizujemy akcję „Przewietrz szafę!” Zbieramy odzież dla bezdomnych (głównie męską) czystą i poukładaną, która można przynosić na plebanię.
 9. Biuro Radia Maryja w naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Torunia 2 XII br. na 32. rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii lub pod nr tel.: 605679608. Zapraszamy!
 10. Zachęcamy do nabycia kalendarza diecezji łowieckiej na 2024 r. w cenie 7 zł.
 11. Zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie oraz za naszą Ojczyznę.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej parafii + Marian Michalski (l.71). Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…
 13. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!