XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.11.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Dziś pierwsza niedziela m-ca i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a o godz. 17.30 – modlitwa Wspólnoty Mężczyzn w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
  2. Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
  3. W sobotę (11 XI) przypada Narodowe Święto Niepodległości, a w naszej diecezji Uroczystość Świętej Wiktorii – głównej patronki diecezji łowickiej. Msze św. w tym dniu o godz. 07.00, 9.00 i 18.00. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie!
  4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców, a po Mszy o godz. 16.00 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Zachęcamy do udziału w akcji Chodzimy biegamy serce Kutnowskiemu Hospicjum oddamy”. Organizator akcji BURSA nr 1 w Kutnia podaje jej szczegóły na stronie bursakutno.pl.
  6. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad modlimy się różańcem za zmarłych z wypominkami. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne można przynosić do zakrystii. Za wszystkie ofiary złożone na wypominki składamy Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do nabycia kalendarza diecezji łowieckiej na 2024 r. w cenie 7 zł.
  8. Zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie oraz za naszą Ojczyznę.
  9. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!