XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Zbiórka ofiar do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która finansuje stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Po Mszy św. o godz. 16.00 kolejny wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie.
 2. Dziś Stowarzyszenie” „Przystań” rozprowadza przed naszym kościołem stroiki na groby na Uroczystość Wszystkich Świętych.
 3. Trwa październik – miesiąc różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i młodzież zapraszamy w październiku na różaniec dla nich we wtorki i piątki o godz. 16.30.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: jutro (16 X) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II, w środę (18 X) – święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek (19 X)wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w piątek (20 X)wspomnienie św. Jana Kantego.
 5. Ks. Kazimierz zaprasza młodzież na Pallotyńskie Czuwanie Młodych w Częstochowie pod hasłem „Kochaj!” 28/29 X 2023 r. Szczegóły i zapisy na to czuwanie u ks. Kazimierza.
 6. Zachęcamy do udziału w akcji Chodzimy biegamy serce Kutnowskiemu Hospicjum oddamy”. Organizator akcji BURSA nr 1 w Kutnia podaje jej szczegóły na stronie bursakutno.pl.
 7. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad będziemy modlić się różańcem za zmarłych z wypominkami. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne można przynosić do zakrystii. Za wszystkie ofiary złożone na wypominki składamy Bóg zapłać!
 8. Zachęcamy do nabycia kalendarza diecezji łowieckiej na 2024 r. w cenie 7 zł i wkładów do zniczy w cenie 4 zł.
 9. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie oraz w intencji dzisiejszych wyborów parlamentarnych w naszej Ojczyźnie.
 10. Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii + Zenon Toć (l. 72) , + Barbara Górnik (l. 63). Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…
 12. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!