XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dziś pierwsze spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 12.00 dla dzieci I Komunii Świętej i ich rodziców, a po Mszy św. o godz. 16.00 dla kandydatów do bierzmowania.
 2. Dziś zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.
 3. Trwa październik – miesiąc różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i młodzież zapraszamy w październiku na różaniec dla nich we wtorki i piątki o godz. 16.30.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy w piątek (13 X) – uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana i patrona naszej diecezji. O godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Intencje do Matki Bożej Fatimskiej można przynosić do zakrystii.
 5. W sobotę 14 X – Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy za nauczycieli i wychowawców.
 6. Za tydzień Dzień Papieski. Po Mszy św. o godz. 16.00 kolejny wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie.
 7. Za tydzień Stowarzyszenie” „Przystań” będzie rozprowadzało przed naszym kościołem stroiki na groby na Uroczystość Wszystkich Świętych.
 8. Ks. Kazimierz zaprasza chętnych na wspólny wyjazd 14 X br. do Ołtarzewa na uroczystość święceń diakonatu naszego parafianina kl. Mateusza Wasińskiego SAC. Zapisy i szczegóły u ks. Kazimierza.
 9. Zachęcamy do udziału w akcji Chodzimy biegamy serce Kutnowskiemu Hospicjum oddamy”. Organizator akcji BURSA nr 1 w Kutnie podaje jej szczegóły na stronie bursakutno.pl.
 10. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad będziemy modlić się różańcem za zmarłych z wypominkami. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne można przynosić do zakrystii. Za wszystkie ofiary złożone na wypominki składamy Bóg zapłać!
 11. Zachęcamy do nabycia kalendarza diecezji łowieckiej na 2024 r. w cenie 7 zł i wkładów do zniczy w cenie 4 zł.
 12. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie oraz w intencji wyborów parlamentarnych w naszej Ojczyźnie.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafii + Elżbieta Jabłońska (58). Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…
 14. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!

Zapowiedzi przed święceniami diakonatu:

Kl. Mateusz Wasiński SAC z naszej parafii dnia 14 X 2023 r. w Ołtarzewie przyjmie sakrament święceń w stopniu diakonatu. Jeśli ktoś znałby jakieś przeszkody do przyjęcia przez niego tych święceń, powinien to zgłosić do kancelarii parafialnej.