XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś I niedziela października i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a o godz. 17.30 Różaniec Mężczyzn w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
 2. Dziś rozpoczyna się październik – miesiąc różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i młodzież zapraszamy w październiku na różaniec dla nich we wtorki i piątki o godz. 16.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: jutro (2 X) – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w środę (4 X) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek
  (5 X) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej i w sobotę (7 X) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota m-ca. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych w naszej parafii, a o godz. 17.00 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Za tydzień zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.
 6. Trwają zapisy dzieci kl. 3 na przygotowanie w naszej parafii do I Komunii świętej i młodzieży od kl. 8 na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Za tydzień pierwsze spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 12.00 dla dzieci I Komunii Świętej i ich rodziców, a po Mszy św. o godz. 16.00 dla kandydatów do bierzmowania.
 7. Ks. Kazimierz zaprasza chętnych na wspólny wyjazd 14 X br. do Ołtarzewa na uroczystość święceń diakonatu naszego parafianina kl. Mateusza Wasińskiego SAC. Zapisy i szczegóły u ks. Kazimierza.
 8. Zachęcamy do udziału w akcji Chodzimy biegamy serce Kutnowskiemu Hospicjum oddamy”. Organizator akcji BURSA nr 1 w Kutnia podaje jej szczegóły na stronie bursakutno.pl.
 9. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie oraz za dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów w nowym roku szkolnym.
 10. W najbliższą sobotę, tj. 7 października br., organizujemy wyjazd KŻR do sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych do Domaniewic. Szczegółowe informacje w zakrystii u ks. proboszcza do wtorku.
 11. Organizujemy kurs prawa jazdy; początek 9. października br. o godz. 17.00 na salkach parafialnych. Zgłoszenia p. Józef tel. 602 361 757 zapraszamy chętnych.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafii + Władysława Wiśniewska (79). Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…
 13. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!

 

Zapowiedzi przed święceniami diakonatu:

 

Kl. Mateusz Wasiński SAC z naszej parafii dnia 14 X 2023 r. w Ołtarzewie przyjmie sakrament święceń w stopniu diakonatu. Jeśli ktoś znałby jakieś przeszkody do przyjęcia przez niego tych święceń, powinien to zgłosić do kancelarii parafialnej.