XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś XXIII niedziela zwykła. W szczególnych sposób dziękujemy Bogu za nowych polskich błogosławionych, którymi jest rodzina Ulmów. Ich beatyfikacja ma miejsce dziś o godz. 10.00 w Markowej na Podkarpaciu.
  2. Dziś także rozpoczyna się w Kościele katolickim w Polsce XIII Tydzień Wychowania, którego hasłem są w tym roku słowa „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.
  3. W środę (13 IX) o godz. 17.00 kolejne nabożeństwo fatimskie połączone z procesją różańcową. Intencje do Pani Fatimskiej na to nabożeństwo można przynosić do zakrystii.
  4. W tym tygodniu przypada w czwartek (14 IX) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek (15 IX) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  5. Za tydzień po Mszy św.o godz. 16.00- wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie! Razem ze wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca serdecznie zapraszamy!
  6. Już można zapisywać w zakrystii dzieci kl. 3 na przygotowanie w naszej parafii do I Komunii świętej i młodzież od kl. 8 na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  7. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie oraz za dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów w nowym roku szkolnym.
  8. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Grzegorz Miklas, wdowiec z parafii tutejszej,

Ilona Struska, panna z par. tut. (zapowiedź I).