XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary do puszki na zorganizowanie poczęstunku dla pielgrzymów, którzy 7 sierpnia br., około godz. 12.00 przez naszą parafię będą pielgrzymować na Jasną Górę z diecezji płockiej. W ubiegłym roku pielgrzymowało w tej pielgrzymce ok. 800 pielgrzymów. Bardzo prosimy o przyniesienie dla nich ciast (najlepiej drożdżowe bez masy), wody mineralnej w małych butelkach, ogórków, owoców i pomoc w rozdawaniu tych produktów pielgrzymom.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy jutro (31 VII) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek (1 VIII) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa doktora Kościoła, w piątek (4 VIII) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana i patrona kapłanów.  
 3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Od wielu lat czas dobrowolnej abstynencji, trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy wszystkich do włączenia się na różne sposoby w to wielkie duchowe dzieło.
 4. We wtorek w Lizbonie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Będą trwały do 6 sierpnia. Tematem spotkania są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (łk 1,39).
 5. 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Odpust związany był z maleńką kapliczką pod Asyżem poświęconą Matce Bożej, w której często modlił się św. Franciszek i tutaj zakończył życie ziemskie w 1226 roku. Dzisiaj odpust „Porcjunkuli” można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych. Warunki: Komunia św. przyjęta w tym dniu, stan łaski uświecającej, wolność od przywiązania do wszystkich grzechów, pobożna nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary w tym dniu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca.
 7. Za tydzień I niedziela m-ca i święto Przemienienia Pańskiego. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu
 8. Od 1VII do 31 VIII w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 w kaplicy św. Wincentego Pallottiego, a w niedziele wakacyjne Msza św. z godz. 16.00 jest przesunięta na godz. 20.00.
 9. Biuro Radia Maryja w naszej parafii organizuje 5 VIII br. pielgrzymkę do Torunia na Dziękczynienie w Rodzinie. Zapisy w zakrystii lub pod telefonem
 10. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie, za naszą Ojczyznę i parafię!
 11. W minionym tygodniu zmarł z naszej parafii +Wojciech Jędrzejczak (l. 77). Jego pogrzeb odbędzie się 1 VIII o godz. 12.00 na cmentarzu w Kutnie (ul. Cmentarna). Zmarła także +Janina Filar (l. 86). Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek (3 VIII) w naszym kościele o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…
 12. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Adam Dubielak, kawaler z naszej parafii,

Aleksandra Bylińska, panna z naszej parafii (zapowiedź I).