V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 marca 2026 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  

  1. Dziś (22 III) V niedziela Wielkiego Postu.
  2. Dziś po Mszach św. przedstawiciele Stowarzyszenia „Przystań” będą sprzedawać stroiki wielkanocne przed naszym kościołem. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na pomoc osobom z niepełnosprawnościami.
  3. We wtorek (24 III) przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obchodzony jest w rocznicę tragicznej śmierci bł. rodziny Ulmów, zamordowanych wraz z ukrywanymi przez siebie Żydami za okazaną im pomoc.
  4. W środę (25 III) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Obchodzona jest ona jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00.
  5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej (w piątki o godz. 17.30) i Gorzkich Żali (w niedziele o godz. 15.30). Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami.
  6. Już w najbliższą sobotę młodych zapraszamy na Pallotyńskie Czuwanie Młodych w Częstochowie 28/29 marca 2026 Zapisy i szczegóły u ks. Kazimierza.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa i błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. Tradycyjnie palmy będzie można nabyć w tym dniu za dobrowolną ofiarę przed naszym kościołem. Dochód z palm będzie przeznaczony na kwiaty do dekoracji Bożego Grobu i ołtarza na Wielkanoc.
  8. Za tydzień też przed naszym kościołem Rada Rodziców SP w Gołębiewku będzie sprzedawać małe chlebki i babeczki do święconki oraz ciasto. Serdecznie polecamy!
  9. Prosimy o przyniesienie na plebanię zielonych dodatków do zrobienia palemek na Niedzielę Palmową (bazie, bukszpan, mirt, zielone gałązki, itp.). Palmy będą robione w najbliższy czwartek od godz. 09.00 w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu palm.
  10. Nasza schola „Anielskie Nutki” ogłasza nabór wszystkich chętnych do śpiewania i grania na instrumentach. Każdy jest mile widziany, bez względu na wiek! Schola planuje w kwietniu warsztaty muzyczne w naszej parafii. Szczegóły na najbliższym spotkaniu w niedzielę palmową o godz. 10.20 w sali parafialnej! Zapraszamy!
  11. Zbieramy odzież męską dla ludzi w kryzysie bezdomności.
  12. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja, Wspomożycielka Wiernych, wyprasza nam dary Ducha Świętego!