OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Dziś (29 VI) przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na Daninę św. Piotra, czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej.
- Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 w naszej parafii uroczyste wprowadzenie do posługi nowych ministrantów i lektorów. Polecamy ich Waszej modlitwie!
- Jutro kończy się miesiąc czerwiec i ostatnie nabożeństwo czerwcowe w tym roku ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w naszym kościele pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
- W czwartek (3 VII) – święto św. Tomasza Apostoła.
- W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które odprawimy o godz. 17.00.
- W lipcu i sierpniu nie odwiedzamy chorych w pierwsze soboty miesiąca. Wizyta u chorych w wakacje tylko na telefon w nagłych przypadkach.
- O 1 lipca do 30 sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 07.00 w dni powszednie, a w niedziele lipca i sierpnia Msza św. o godz. 16.00 zostaje przesunięta na godz. 20.00.
- Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje 13 lipca br. pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. oraz pod tel. 605 679 608 (Teresa) i 607 899 656 (Marek).
- Parafia w Dzierzbicach organizuje trzydniowa pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Wody, Sokółki i Warszawy w dniach 7-9 VII 2025 Koszt 450 zł. Kontakt pod nr: 698115518 i 697125231.
- Po raz kolejny w naszej parafii organizujemy zbiórkę elektrośmieci, które można przywozić na podwórko plebanii przy garażach do końca czerwca 2025 r.. Akcja ta wspiera polskich misjonarzy.
- Modlimy się za dzieci, młodzież i nauczycieli rozpoczynających wakacje.
- Słowa podziękowania kieruję do katechetów pracujących w szkołach na terenie parafii za przekaz wiary i wartości, za trud wychowania dzieci zgodnie z wolą rodziców, za służbę dla Kościoła, Rodziny i Państwa. Dobre wychowanie obywateli buduje silne państwo a misja, którą pełnicie dla społeczeństwa jest bezcenna. Wielkie Bóg zapłać!
- Bożemu Miłosierdziu polecamy + Lecha Katarzyńskiego (l.73). Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…
- Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Trójcy Świętej, a Maryja, Wspomożycielka Wiernych, wyprasza nam dary Ducha Świętego!
Zapowiedzi przedślubne:
Mateusz Matuszewski, kawaler, par. tutejsza
Angelika Andrzejczak, panna, par. tutejsza, zapowiedź II.
Mikołaj Florczak, kawaler, par. św. Stanisława na Łąkoszynie
Marika Katarzyna Dolatowska, panna, par. tutejsza, zapowiedź I.