IV Niedziela Wielkanocy – 25 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza IV niedziela Wielkanocy to Niedziela Dobrego Pasterza i początek Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. W czwartek (29 IV) – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu przypada także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 3. Dziś w godz. 10.00-11.00 w naszej plebani, w sali nr 3 będzie można odebrać zamówiony strój dla dzieci I Komunii w naszej parafii.
 4. W sobotę (1V) rozpoczyna się miesiąc maj i pierwsze nabożeństwo majowe. Z racji I soboty miesiąca nabożeństwo majowe połączone będzie z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi i rozpocznie się o godz. 17.00.
 5. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie chorych w naszej parafii.
 6. Zachęcamy, by w miesiącu maju śpiewać litanię loretańską przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 7. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 modlitwa Wspólnoty Mężczyzn w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
 8. Razem z Wójtem Gminy Kutno, Justyną Jasińską, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie literacko – fotograficznym pod nazwą „Kapliczki gminy Kutno”.
  Konkurs rozpocznie się 1 IV 2021 r. Prace należy przesyłać drogą e-mailową na adres promocja@gminakutno.pl do 31VII 2021 r. Regulamin konkursu będzie dostępny na stronie Urzędu Gminy Kutno. Więcej informacji na temat konkursu można otrzymać dzwoniąc pod numer 243848907.
 9. 1 IV 2021r. rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową i obowiązkową formą w tegorocznym spisie ludności jest SAMOSPIS INTERNETOWY. Formularz spisowy dostępny jest od 1 kwietnia na stronie SPIS.GOV.PL.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności + Elwira Kujawa ( l. 53). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 1. Niech Błogosławieństwo Boże pozwoli nam doświadczyć bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego nieskończonego Miłosierdzia!

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Dawid Moczulski, kawaler z naszej parafii

Weronika Dudkiewicz, panna z parafii św. Floriana w Bedlnie (zapowiedź II)

 

pallotynikutno.pl